दक्षिण अफ्रिकाकी एक महिलाले बच्चा जन्माउँदा नयाँ कीर्तिमान कायम गरेकी छिन्

350

दक्षिण अफ्रिका, प्रिटोरियाबाट गोसियामे थामारा सिथोल र उनका श्रीमान् टेबोहो त्सोटेसीलाई भेट्नुहोस्।

के तपाईंले कहिल्यै दक्षिण अफ्रिकामा डेक्युप्लेट केसको बारेमा सुन्नुभएको छ? मैले यो पहिले कहिल्यै सुनेको छैन।

यसैले मलाई लाग्छ कि यो जोडी प्रसिद्ध हुनेछ, र तिनीहरूको कथा आगामी वर्षहरु को लागी भनिनेछ।

म पक्का छु कि धेरै मानिसहरूले मैले जस्तै सोच्नेछन्। दक्षिण अफ्रिका अझै पनि आफ्नो अर्थतन्त्र र अन्य समस्याहरूसँग संघर्ष गरिरहेको तथ्यको बावजुद, बच्चाहरूको त्यो आश्चर्यजनक संख्याको जन्म तिनीहरूका लागि राम्रो समाचार हो।

 

यो कथा भर्खरै प्रसिद्ध दक्षिण अफ्रिकी दम्पती गोसियाम र टेबोहो त्सोटेसीको बारेमा हो जो सधैं ठूलो परिवार चाहन्थे। यद्यपि, उनीहरूले एकैपटक यति धेरै बच्चा जन्माउने आशा कहिल्यै गरेनन।

 

दक्षिण अफ्रिकाको एकुरहुलेनीको टेम्बिसा टाउनशिपकी ३७ वर्षीया गोसाइमे रिटेल स्टोर प्रबन्धकको रूपमा काम गरिरहेकी छन् र उनका श्रीमान् टेबोहो बेरोजगार छन्। गोसाइमले आफ्नो गर्भावस्थाको २९ हप्तापछि बच्चा जन्माएकी थिइन्।

गर्भावस्थाको समयमा, अल्ट्रासाउन्डले 8 बच्चाहरू मात्र देखाए, तर त्यसपछि प्रसूति कोठामा सबै छक्क परे। अल्ट्रासाउन्ड रिपोर्टमा देखिए अनुसार ८ जना बच्चा नभएको थाहा पाएपछि डिलिवरी रुमका कर्मचारीहरु छक्क परे ।

 

जब बच्चाहरुका बुबासँग अन्तर्वार्ता लिइयो, जो दक्षिण अफ्रिकी महिला 37 वर्षीया सुश्री थामारा सिथोलका पति पनि हुन्। श्री त्बोहो सोटेत्सीले बच्चा जन्मिएपछि आफू निकै खुसी र भावनात्मक रूपमा उत्तेजित भएको बताए। आफ्नो जीवनमा यस्तो भयो भनेर सोचेको पनि उनले बताए । उनले भने कि यो भगवानको चमत्कार हो।

 

प्रसूति कोठामा धेरै बच्चाहरू देखेर डाक्टरहरू छक्क परे।

 

  1. सिथोलको गर्भावस्थालाई उच्च जोखिम मानिएको थियो किनभने त्यहाँ एकल जन्मको तुलनामा धेरै जन्महरूमा पाँच गुणा बढी जोखिमहरू छन्। अस्पतालका निर्देशक डा सेलो त्शाबालाले यो भगवानको चमत्कार भएको बताए । उनले दक्षिण अफ्रिकामा यो नयाँ विश्व कीर्तिमान भएको पनि बताए । उनले यो कीर्तिमानलाई गिनिजको मान्यताको पर्खाइमा रहेको पनि बताए ।
Facebook Comments Box